Phoenix

Najlepszy kret, to kret symulowany...
Awatar użytkownika
Max S
Domownik forum...
Posty: 282
Rejestracja: 30-06-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 17 razy

Postautor: Max S » 15 lut 2011, o 09:51

Beier pisze:Wydaje mi się, że dla większości tłumaczenie nie jest potrzebne
:kopara: :wow2: :kopara:



Sebus pisze:Tak czy owak to ma być od nas dla nas .... wszystkich... czy to komuś potrzebne czy nie. Najważniejsze aby nowy młody pilot mógł również w taki sposób zaznajomić się z pojęciami, bo ja sam tak robiłem. :)
:thumb:


Gmeracz pisze:... Nie można zapomnieć że symki używa wielu młodych pilotów, dla których angielski, tu często techniczny na dodatek jest czarną magią. Do tego te różne dziwne parametry, opcje, opisy... Dzięki tłumaczeniu symulator może być skarbnicą wiedzy o modelach.
:thumb:
Maciek

TDR, T-Rex 800, 600-12s, 500
Flasher 500, CopterX 450, HK450, Kalt SB30
Futaba 12ZH, 10CH
Lechu
Stały bywalec...
Posty: 144
Rejestracja: 26-12-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 19 razy

Postautor: Lechu » 15 lut 2011, o 22:15

A ja wam powiem że miło i swojsko będzie mi się uruchamiało symka, nie wspominając już o ułatwieniu dla początkujących. Wielkie brawa za kawał dobrej społecznej roboty. :thumb:
A tak po cichu i na ucho, to kiedy to będzie dostępne???
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 15 lut 2011, o 23:44

Lechu pisze:A tak po cichu i na ucho, to kiedy to będzie dostępne???

Z najnowszym update. To już nie zależy od chłopaków tylko od firmy, kiedy skompilują i przetestują nową wersję językową. Muszą posprawdzać czy gdzieś coś nie wystaje, nie przesuwa reszty itd...
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Sebus
Stały bywalec...
Posty: 166
Rejestracja: 11-10-2010
Lokalizacja: Nowa Sól
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 40 razy

Postautor: Sebus » 21 lut 2011, o 21:35

Gmeracz pisze:
Lechu pisze:A tak po cichu i na ucho, to kiedy to będzie dostępne???

Z najnowszym update. To już nie zależy od chłopaków tylko od firmy, kiedy skompilują i przetestują nową wersję językową. Muszą posprawdzać czy gdzieś coś nie wystaje, nie przesuwa reszty itd...


HOT NEWS! :gas: Dostałem informacje od firmy że update powinien być dostępny w tym tygodniu ;) :juppi:
Rexy:250,450,600N,700N. Sirocco, SM50E i wiele innych
------>SYMULATOR to PODSTAWA!<-------
Awatar użytkownika
Luke Skywalker
Administrator
Posty: 515
Rejestracja: 21-02-2010
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: Luke Skywalker » 21 lut 2011, o 21:50

Super, zaraz powieszę tę wiadomość na portalu! :banana:
Ł.
Outrage 550 ("Youngtimer")
JR DSX7

Drodzy Forumowicze! Ortografia nie gryzie!
Awatar użytkownika
Sebus
Stały bywalec...
Posty: 166
Rejestracja: 11-10-2010
Lokalizacja: Nowa Sól
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 40 razy

Postautor: Sebus » 22 lut 2011, o 10:01

Sebus pisze:
Gmeracz pisze:
Lechu pisze:A tak po cichu i na ucho, to kiedy to będzie dostępne???

Z najnowszym update. To już nie zależy od chłopaków tylko od firmy, kiedy skompilują i przetestują nową wersję językową. Muszą posprawdzać czy gdzieś coś nie wystaje, nie przesuwa reszty itd...


HOT NEWS! :gas: Dostałem informacje od firmy że update powinien być dostępny w tym tygodniu ;) :juppi:


We expect an update to be released this week.

więc pewności nie ma pewnie oni też oczekują bo zlecili komuś z teamu wdrożenie ;)
Rexy:250,450,600N,700N. Sirocco, SM50E i wiele innych
------>SYMULATOR to PODSTAWA!<-------
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 22 lut 2011, o 13:14

Sebus, nieważne te parę dni... Ja już widzę tą armię młodych pilotów, którzy zaczną kopać po ustawieniach (no i dobrze), a sam symek może stać się najbardziej popularnym w naszym kraju, bo dobry i po polsku. Powiem szczerze, że sam z przyjemnością w nim pogrzebię. Ot tak, dla frajdy poczytania, a zapewne jeszcze niejednego się dowiem :thumb:

Najważniejsze że dopięliście to z Edkiem do końca :nw:
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
super_mario2
Elita forum...
Posty: 980
Rejestracja: 05-02-2011
Lokalizacja: Halinów
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 44 razy
Kontaktowanie:

Postautor: super_mario2 » 22 lut 2011, o 17:19

No i jest z najnowszą poprawką.
Zatem moje serdeczne gratulacje, za kawał dobrej roboty. :D
Pozdrawiam Mariusz
Goblin 700, T-Rex 450 PRO V2 3GX, 600 ESP BeastX
E-flite MSR, FPVRaptor
Spektrum DX8, Phoenix RC
Awatar użytkownika
Sebus
Stały bywalec...
Posty: 166
Rejestracja: 11-10-2010
Lokalizacja: Nowa Sól
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 40 razy

Postautor: Sebus » 22 lut 2011, o 17:48

potwierdzam JEST JUZ POLSKA WERSJA ! :)
Rexy:250,450,600N,700N. Sirocco, SM50E i wiele innych
------>SYMULATOR to PODSTAWA!<-------
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 22 lut 2011, o 19:11

Powiedzcie teraz, jak to najlepiej zorganizować roboczo na forum, żeby nie zrobił się bałagan że wiele osób będzie pisać o tym samym.
Ja bym widział to organizacyjnie tak, że wisi na początku proponowana lista zmian, np.

Zawody-> "Precyzyjne Autorotowanie" na 1 - "Precyzyjna autorotacja", 2 - "Autorotacja na celność"...

I któryś z was albo po prostu my za waszą zgodą w miarę dochodzenia propozycji dopisywalibyśmy kolejne wersje. Potem można byłoby ustalić która wersja najbardziej odpowiada i tyle. Dzięki temu wszystko będzie w jednym miejscu w pierwszym poście i nie trzeba będzie latać po całym wątku, żeby skumać kto gdzie i co napisał.

No chyba że wersja z plikiem tekstowym też wchodzi w rachubę, ale z tym byłbym ostrożny. To sporo informacji, a inaczej odbiera się tekst w pliku, a inaczej widzi w pełnym kontekście w programie. A tu po jakimś czasie w pierwszym poście będzie praktycznie wszystko.

Na pierwszy rzut oka w wielu miejscach jest problem z polskimi ogonkami, tzn. nie ma ich albo są niekompletne, ale zapewne jest tego jakiś powód.
A przykład zmian który podałem jest akurat pierwszym ode mnie :nw:
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
Sebus
Stały bywalec...
Posty: 166
Rejestracja: 11-10-2010
Lokalizacja: Nowa Sól
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 40 razy

Postautor: Sebus » 22 lut 2011, o 19:32

Gmeracz pisze:Zawody-> "Precyzyjne Autorotowanie" na 1 - "Precyzyjna autorotacja", 2 - "Autorotacja na celność"...


Na pierwszy rzut oka w wielu miejscach jest problem z polskimi ogonkami, tzn. nie ma ich albo są niekompletne, ale zapewne jest tego jakiś powód.



Ja bym widział to tak.... że każdy pod każdym będzie cytował sam tekst poprzedniego aż zbierze się większa kupa błędów i na końcu się to pozmienia ale każdy proszony jest aby cytować tekst poprzedniego wtedy powstanie jedna lista w ostatnim poście ;) Oczywiście z plikiem tekstowym nie ma szans ;) chyba że zaufanym osobom ;) bo wiecie co potem może być ;) ktoś na złość coś pozmienia itd.... Swoją drogą na wytrwałych szukaczy błędów czekają niespodzianki ;)

Aha co do liter ł najczęściej to może być powód zmiany kodowania .... nie wiem sam staraliśmy się robić to szybko ...ale dokładnie ;)
Rexy:250,450,600N,700N. Sirocco, SM50E i wiele innych
------>SYMULATOR to PODSTAWA!<-------
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 22 lut 2011, o 21:34

Spoko, będziemy w takim razie musimy się wszyscy umówić, że każdy dodający kopiuje listę ostatniego i dopisuje swoje poprawki. W ten sposób nie będzie dwustu podcytatów tylko jeden spójny tekst. Czyli ja jako drugi piszę tak:

==========================
Zawody-> "Precyzyjne Autorotowanie" na 1 - "Precyzyjna autorotacja", 2 - "Autorotacja na celność"...
Model-> Zmień-> przycisk [Zakończony] na 1 - [Zatwierdź], 2 - [Wybierz]
(1 i 2 pasuje logicznie bardziej do [Anuluj], a [Zakończony] może być proces... No niby też pasuje, ale jest sztucznie)
==========================

Czy dopuszczamy tak jak wyżej w nawiasie ew. uwagi dlaczego żeby wyjaśnić powód, a nie że "bo tak mi się widzi"? Unikniemy w ten sposób niekończących się zmian bo ktoś ma inne upodobania itd. To taka sugestia ;)
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
super_mario2
Elita forum...
Posty: 980
Rejestracja: 05-02-2011
Lokalizacja: Halinów
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 44 razy
Kontaktowanie:

Postautor: super_mario2 » 23 lut 2011, o 18:55

Gmeracz pisze:==========================
Zawody-> "Precyzyjne Autorotowanie" na 1 - "Precyzyjna autorotacja", 2 - "Autorotacja na celność"...
Model-> Zmień-> przycisk [Zakończony] na 1 - [Zatwierdź], 2 - [Wybierz]
(1 i 2 pasuje logicznie bardziej do [Anuluj], a [Zakończony] może być proces... No niby też pasuje, ale jest sztucznie)
Sceneria -> Kumple -> Konfigujur na Konfiguruj :)
Widok -> Pasek narzedzi brak polskiej litery
==========================
Pozdrawiam Mariusz
Goblin 700, T-Rex 450 PRO V2 3GX, 600 ESP BeastX
E-flite MSR, FPVRaptor
Spektrum DX8, Phoenix RC
Lechu
Stały bywalec...
Posty: 144
Rejestracja: 26-12-2010
Podziękował: 3 razy
Podziękowano: 19 razy

Postautor: Lechu » 23 lut 2011, o 19:18

No panowie Sebastian i Damian..........kawał dobrej roboty. Zaraz przyjemniej się zrobiło :banana:
Dzięki, i jeszcze raz wielkie dzięki za ten społeczny akcent w tym mega komercyjnym modelarskim świecie :wall: .
Awatar użytkownika
edek
Elita forum...
Posty: 582
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: edek » 23 lut 2011, o 19:51

Cieszymy sie razem z wami :D

Jak na okolo 2800 linijek do tlumaczenia to relatywnie malo tych bledow :P Oby bylo ich jak najmniej.
Poprawke wyslemy jak lista sie powiekszy,zeby zrobic raz a dobrze.
exTeam Gaui
Awatar użytkownika
Sebus
Stały bywalec...
Posty: 166
Rejestracja: 11-10-2010
Lokalizacja: Nowa Sól
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 40 razy

Postautor: Sebus » 23 lut 2011, o 22:08

edek pisze:Cieszymy sie razem z wami :D

Jak na okolo 2800 linijek do tlumaczenia to relatywnie malo tych bledow :P Oby bylo ich jak najmniej.
Poprawke wyslemy jak lista sie powiekszy,zeby zrobic raz a dobrze.


AŻ TYLE BYŁO!?.... NO TO JAK TAK, TO I TAK NIEŹLE JEST ;) SWOJSKO I JAK ODPALAM TO KIEŁBASĄ PACHNIE ;)
Rexy:250,450,600N,700N. Sirocco, SM50E i wiele innych
------>SYMULATOR to PODSTAWA!<-------
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 23 lut 2011, o 22:23

Panowie, proponuję nie umieszczać info o polskich znakach, ten temat musimy rozwiązać inaczej. Np. edycja pliku przez wybrane osoby albo grupowa poprawka wszystkich bo tak to nam się rozrośnie wszystko do niebotycznych rozmiarów.

A poniżej kolejne zmiany. Żeby nie skakać po wszystkim losowo będę ze swojej strony sprawdzał metodycznie po jednej z pozycji menu.
=======================================================================================
* Zawody-> "Precyzyjne Autorotowanie" na 1 - "Precyzyjna autorotacja", 2 - "Autorotacja na celność"...
* we wszystkich oknach ustawień - przycisk [Zakończony] na 1 - [Zatwierdź], 2 - [Wybierz]
(1 i 2 pasuje logicznie bardziej do [Anuluj], a [Zakończony] może być proces... No niby też pasuje, ale jest sztucznie)
* Sceneria -> Kumple -> Konfigujur na Konfiguruj :)
* System -> Ustaw nowy nadajnik -> "Ustaw nowy nadajnik Wizard" na "Kreator ustawiania nowego nadajnika"
* j.w. - "ten kreator" na "kreator" (bo to oczywiste że ten)
* j.w. - Przygotowanie Twojego nadajnika - "Stwórz nowy, pusty profil w panieci nadajnika" na 1 - "Utwórz nowy profil w pamięci nadajnika" (nowy jest zawsze pusty), 2 - "Utwórz nowy lub wyczyść profil dla symulatora w pamięci nadajnika"
* j.w. - wszystkie "Ustaw Twój nadajnik..." na "Ustaw nadajnik" (w temacie podano że to mój nadajnik więc to oczywiste)
* j.w. - "Po zakończeniu powyższych etapów, kontynuuj klikając Dalej" - niekonsekwencja, bo na dole jest [Następny] a nie [Dalej]. (tu i w paru innych miejscach sugeruję wygładzenie tekstów aby pozbawić ich zbędnych "kwiecistości". Np. tu "Po zakończeniu powyższych etapów kliknij "Następny". Poza tym symek to nie list i pisanie wszędzie "Twój, Twojego" merytorycznie nie pasuje)
* j.w. analogicznie "Aby rozpocząć proces kalibracji, wciśnij przycisk Dalej poniżej..." na "Aby rozpocząć proces kalibracji kliknij Następny..." (nie robimy z użytkowników matołów, bo używają kompy poza tym już klikali i wiedzą)
* j.w. "Jeżeli jesteś pewien kontynuuj przez kliknięcie Dalej..." na "Ustaw drążki na środku i kliknij Następny..."
* j.w. następny krok - tekst chyba za długi lub brak entera i wystaje poza okno.
* j.w. usunąć "please"
* j.w. "programowalne(np...) przełączniki" na ""programowalne przełączniki (np...), "Ta procedura" na "Procedura", "IDLE-UP(" na IDLE-UP (", "oraz Trymerów" na "oraz trymerów"
* j.w. ostatni etap - zły podział akapitu, brak spacji przed nawiasami, "Twój" do wywalenia
=======================================================================================

Sorki panowie - nie to że się czepiam, po prostu zawodowo tym się zajmowałem... ;)
Ale chętnie pomogę wygładzić. Nie jestem w tej chwili też pewny, czy robienie tej listy to dobry pomysł. Bo program ma długi listing i ta nasza lista może na prawdę urosnąć.
W tej chwili przyszedł mi do głowy jeszcze inny pomysł - zrobić w ograniczonej grupce ver 1.1 tłumaczenia usuwającego większość potknięć i dopiero po update robić publicznie poprawki. Znacząco zmaleje ich liczba, tak do ok. 10%
Poza tym sami nie mogliście przecież zobaczyć wielu rzeczy, np. jak się rozkłada akapit itp. bez kompilacji programu.
Co o tym sądzicie?
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
ksyja
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 6
Rejestracja: 22-02-2011

Postautor: ksyja » 24 lut 2011, o 10:28

No panowie bardzo dobra robota i ułatwiająca życie :D
Awatar użytkownika
edek
Elita forum...
Posty: 582
Rejestracja: 25-02-2010
Podziękował: 20 razy
Podziękowano: 44 razy

Postautor: edek » 24 lut 2011, o 11:23

Na zdrowie i Witamy ;)
exTeam Gaui
Awatar użytkownika
Sebus
Stały bywalec...
Posty: 166
Rejestracja: 11-10-2010
Lokalizacja: Nowa Sól
Podziękował: 6 razy
Podziękowano: 40 razy

Postautor: Sebus » 24 lut 2011, o 21:25

Dziękujemy ;) temat już jest więc tam pisać ;)
Rexy:250,450,600N,700N. Sirocco, SM50E i wiele innych
------>SYMULATOR to PODSTAWA!<-------

Wróć do „Symulatory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość