T-Rex 450L

Align, Tarot, Alzrc, HK, CopterX i inne kompatybilne wynalazki
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8007
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 18 lis 2013, o 22:41

A jaki masz czujnik RPM? Też szukam
Helikoptery
Awatar użytkownika
lethe
Elita forum...
Posty: 551
Rejestracja: 05-10-2012
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 91 razy
Podziękowano: 47 razy

Postautor: lethe » 19 lis 2013, o 08:09

Nie wiem czy to spełni Twoje wymagania ale osobiście używam Hobbywing RPM Sensor, do zdobycia z eBay-a za grosze.
Experience is something you obtain only after you need it.
This isn't 3D, I am just trying to land.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8007
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 19 lis 2013, o 11:56

Ale działa z 3gx?
Helikoptery
Awatar użytkownika
lethe
Elita forum...
Posty: 551
Rejestracja: 05-10-2012
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 91 razy
Podziękowano: 47 razy

Postautor: lethe » 20 lis 2013, o 12:26

Tego nie wiem, używam z Ikonem i sprawdza się świetnie. Musiałem tylko przelutować wtyczkę na taką jaka jest w satelitach Spektrum.

http://www.helifreak.com/showthread.php?p=5201092 - tutaj ktoś zadał to pytanie ale niestety zostało bez odpowiedzi więc podejrzewam że raczej nie będzie można lub wymaga to bardziej skomplikowanej modyfikacji.
Experience is something you obtain only after you need it.
This isn't 3D, I am just trying to land.
Spin
Witaj. Zanim zapytasz - poszukaj i poczytaj!
Posty: 4
Rejestracja: 30-06-2011
Podziękował: 4 razy

Postautor: Spin » 25 lis 2013, o 14:28

Dzięki wielkie! Rewers na gazie temat załatwił. W życiu bym się nie domyślił -w życiu !
Dzięki w ogóle za tyle podpowiedzi!
Krok po kroczu zaprogramowałem 3gx, no i próba ulotnienia t rexa.
Szok nie da się jest tak wrażliwy na stery, że nie umiem go podnieść bez ryzyka kraksy. Latam 450 pro już drugi rok. W locie podstawowym jakoś daję radę, a nowy - nie ma szans. Myślałem o zmniejszeniu kątów pochyleń bocznych. Zmniejszyć je z 8 stopni tak na 4. Może wtedy będzie mniej wrażliwy na stery? Nie wiem więc piszę. Expo w apce nie używałem przy lotach 450 pro.
W 3gx zaprogramowałem podstawowe funkcje, do "Flight mode settings", pozostałe parametry- ustawione domyślnie. 3GX w wersji 4.0 Nie ustawiałem bo nie wiem do czego służą te ustawienia.
No i kolejne pytanie:
- czy wolno w trakcie poziomowania głowicy, gdy miałem założony "leweling" użyć "subtrimu" ? Użyłem w stosunku do jednego serwa, czy tylko mechaniczne ustawienie orczyka lub długości popychacza?
Pozdrawiam:
Spin
T Rex 450 Pro / T Rex 450L Dominator 3S / Futaba T8FG
Awatar użytkownika
Neomutant
Elita forum...
Posty: 670
Rejestracja: 12-01-2013
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: Neomutant » 25 lis 2013, o 15:35

1) Czułość możesz zmniejszyć tak jak napisałeś konfiguracją 3gx-sa, możesz też za pomocą Dual/Rate w apce (ze 100% zejść na 50-65%) (polecam za pomocą D/R) najlepiej dodać jeszcze lekkie expo 10-20% (choć osobiście preferuje latać na dużo większym expo) to wszystko oczywiście na Alteron i Elevator. Co D/R i expo jest fajny art na tym forum, jak dobrze poszukasz to go znajdziesz.

2) Subtrimów w apce nie używamy z systemami elektronicznymi flybarless, nie ważne czy na etapie programowania czy na etapie używania. Heli regulujemy mechanicznie za pomocą skręcania/odkręcania snapów (oraz Endpointami dla pitch w apce gdy zabraknie Ci zakresu dla snapów, żeby dla mechanicznego 0 stopni było faktycznie 0 stopni).
Awatar użytkownika
super_mario2
Elita forum...
Posty: 980
Rejestracja: 05-02-2011
Lokalizacja: Halinów
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 44 razy
Kontaktowanie:

Postautor: super_mario2 » 25 lis 2013, o 22:23

Zjedź z parametrami Aileron Flip Rate Adjustment i Elevator Flip Rate Adjustment do 40. Możesz nawet niżej.
Kątów 8 stopni nie ruszaj.
Pozdrawiam Mariusz
Goblin 700, T-Rex 450 PRO V2 3GX, 600 ESP BeastX
E-flite MSR, FPVRaptor
Spektrum DX8, Phoenix RC
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8007
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 25 lis 2013, o 22:55

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z 3GX'em w spalinie?

Spin

opisuj wrażenia, próby i zmiany- chętnie tez skorzystam z doświadczeń, będę g montował w 600n
Helikoptery
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 25 lis 2013, o 23:12

No tak Neo, ale jak ustawisz dokładnie orczyki serw?
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
lethe
Elita forum...
Posty: 551
Rejestracja: 05-10-2012
Lokalizacja: lubuskie
Podziękował: 91 razy
Podziękowano: 47 razy

Postautor: lethe » 26 lis 2013, o 08:01

Systemy z którymi miałem styczność do tej pory oferują gdzieś w konfiguracji możliwość ustawienia centrum. Ale jest to ustawienie FBL-a a nie aparatury i faktycznie w instrukcjach jest zapisane żeby nie używać tych funkcji bo są traktowane jako sterowanie - tak jakby non stop drążek był minimalnie wychylony.
Experience is something you obtain only after you need it.
This isn't 3D, I am just trying to land.
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8007
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 26 lis 2013, o 09:02

W BeastX'ie miałem niechcący włączony lekki trim na ogonie i cały czas mi ogon uciekał, kombinowałem z konfiguracją Beast'a i potem zobaczyłem tego trima, ale co się namęczyłem to moje.
Helikoptery
Awatar użytkownika
Neomutant
Elita forum...
Posty: 670
Rejestracja: 12-01-2013
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: Neomutant » 26 lis 2013, o 10:14

Gmeracz pisze:No tak Neo, ale jak ustawisz dokładnie orczyki serw?


W konfiguracji FBL uruchamiam tryb 0 stopni / tryb serwisowy i ustawiam mechanicznie snapami.
Zdarzyło Ci się że skręcanie sapów nie wystarczyło ?

Na próbę ustawiłem u siebie "[color=#8000BF][size=85]" ale chyba jest za bardzo bije w gały (chyba bardziej pasowałby jakiś odcień szarości).

Co o tym myślicie?
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8007
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 26 lis 2013, o 12:53

W konfiguracji FBL uruchamiam tryb 0 stopni


ale powinieneś mieć kąt 90 st pomiędzy orczykiem a serwem przy 0- tego już nie zmienisz snapami tylko +- w systemie FBL

tak czy inaczej w apce subtrimy nie
Helikoptery
Awatar użytkownika
Neomutant
Elita forum...
Posty: 670
Rejestracja: 12-01-2013
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: Neomutant » 26 lis 2013, o 13:57

wojtekr pisze:
W konfiguracji FBL uruchamiam tryb 0 stopni


ale powinieneś mieć kąt 90 st pomiędzy orczykiem a serwem przy 0- tego już nie zmienisz snapami tylko +- w systemie FBL

tak czy inaczej w apce subtrimy nie


Własnie gadaliśmy trochę z wojtkiem przez PW o tych ustawieniach w FBL-ach, okazuje się że nauczyłem się czegoś nowego i stawiam mu Piwo.

W konfiguracji 3GX oraz IKona brakuje podstawowej funkcji która jest w MicroBeast.
Chodzi o to że można w nim programowo ustawić neutrinum dla każdego serwa.



Więcej pokazuje poniższy filmik:


link do tego video


Dla FBL-ów które nie mają takiej opcji można ustawić zawsze za pomocą endpointów, po konfiguracji mechanicznej

link do tego video
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 26 lis 2013, o 14:15

Nie wiem jak jest w 3gx, natomiast Ikon to jest chyba to samo co Brain. Do ustawienia neutrum i poziomowania tarczy służy ta zakładka (można również z palca po przełączeniu się w tryb advanced):

Obrazek
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Neomutant
Elita forum...
Posty: 670
Rejestracja: 12-01-2013
Podziękował: 28 razy
Podziękowano: 35 razy

Postautor: Neomutant » 26 lis 2013, o 14:17

Dzięki @Atja Faktycznie, u siebie z ponad rok temu ustawiałem Ikon-a i zupełnie zapominałem o tym że jest coś takiego. No to pytanie czy w 3GX-sie jest, Ja mam uszkodzonego więc już nie sprawdzę, ale ktoś kto ma może sprawdzić
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 26 lis 2013, o 23:28

No właśnie w 3GX-sie nie ma żadnych centrów serw, więc muszę w końcu ustawić orczyki na 90 st. subtrimami. Szczególnie gdy z serwem przychodzą tylko jednoramienne. A nie będę teraz tydzień kopał netu i szukał, które to niby z Futaby, Hiteca czy może z JR będą pasowały do moich serw... Bo mnie szybciej szlag trafi...
Zgodnie z regułą, że najpierw mechanicznie, a co się nie da to elektronicznie musiałem w końcu ustawić subami orczyki i od tego momentu resztę of course tak jak pisałeś Neo, mechanicznie tarcza i potem tylko soft FBL-a.

A BTW - odnoszę coraz częściej wrażenie, że takie duże korporacje jaką stał się też Align zaczyna - w pogoni za nowinkami i błyśnięciem na rynku nowościami aby ściągnąć nowych klientów - (uff... ale dałem w palnik)... no to zaczyna olewać nie tak stare swoje produkty i dalej tego tematu już nie rozwija.

Podobnie jest np. z Eagle Tree - zrobili rejestrator z czujnikami i od paru lat olali klientów. Owszem, soft jest dobry ale ma jeszcze trochę do poprawienia. Gdy pisałem do nich, że dymają klientów bo soft wygląda jak Win98 z jego błędami to mnie też olali. A moja ulubiona w końcu Futaba - wydała jedną, słownie JEDNĄ poprawkę do softu w T8FG i dalej też cisza. Poszli w nowe konstrukcje nic nie zmieniając w trochę tylko starszych modelach. A wcześniej obiecywali co to nie zmienią w przyszłości...
A dokładnie wiedzą skubańcy, czego te apki jeszcze nie mają a mieć powinny...

Co nie zmienia faktu, że po tych subtrimach gdy latałem z 3gx jakoś mła :grin2: to nie przeszkadzało... hmm :thumb:
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
super_mario2
Elita forum...
Posty: 980
Rejestracja: 05-02-2011
Lokalizacja: Halinów
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 44 razy
Kontaktowanie:

Postautor: super_mario2 » 26 lis 2013, o 23:36

W 3GX jak najbardziej subtrimy. Nie ruszamy ich po konfiguracji systemu.
Po każdym ruszeniu subtrimów należy ponownie konfigurować system.

Natomiast 3GX nie znosi ruszania endpointów - powinny być na 100% inaczej grozi natychmiastowym rozbiciem modelu.
Pozdrawiam Mariusz
Goblin 700, T-Rex 450 PRO V2 3GX, 600 ESP BeastX
E-flite MSR, FPVRaptor
Spektrum DX8, Phoenix RC
Awatar użytkownika
Gmeracz
Lider forum...
Posty: 2203
Rejestracja: 16-03-2010
Lokalizacja: UE
Podziękował: 78 razy
Podziękowano: 206 razy
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 27 lis 2013, o 00:03

Oj Mario... Ja mam czarodziejską Futabkę, bo poustawiałem cyklikę na boki endpointami i... dalej qrna latam cały... Chyba zacznę się gorąco modlić :plask:
Albo robię tak, jak Artu pisał w stopce, że jak nie wiesz że nie można to to robisz i wychodzi :vhappy: :vhappy:
Od śmigła... Sławek
http://www.youtube.com/user/Vipcioo
Awatar użytkownika
super_mario2
Elita forum...
Posty: 980
Rejestracja: 05-02-2011
Lokalizacja: Halinów
Podziękował: 53 razy
Podziękowano: 44 razy
Kontaktowanie:

Postautor: super_mario2 » 27 lis 2013, o 11:11

Kiedyś w Chinach kupiłem dwa serwa Align DS415M, których zakres ruchu był mniejszy (!?!) niż poprzedniego DS415M, które miałem.
Wyrównałem endpointami - dzięki bogu że przetestowałem w łapkach - helik natychmiast kładł tarczę na bok na pełne wychylenie.

Ale może to tylko u mnie...
Wtedy miałem wersję 3.0 - innego firmware nie testowałem.
BTW - czy u Ciebie od wersji 4 ogon wraca na środek przy HH ?
Pozdrawiam Mariusz
Goblin 700, T-Rex 450 PRO V2 3GX, 600 ESP BeastX
E-flite MSR, FPVRaptor
Spektrum DX8, Phoenix RC

Wróć do „Align i jego klony”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości