Polowanie na kreta - video i foto relacje z własnych kretobić

Panie Reżyserze, ja Pana we wszystkich filmach widziałam!
Awatar użytkownika
lin3e
Lider forum...
Posty: 2038
Rejestracja: 28-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 70 razy
Podziękowano: 80 razy

Postautor: lin3e » 18 gru 2014, o 10:43

Na końcu filmu śmieciarz grozi zestrzeleniem drona....
...
Awatar użytkownika
pa0l0
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 53
Rejestracja: 19-07-2010
Lokalizacja: Warszawa - Ursus
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 9 razy

Postautor: pa0l0 » 18 gru 2014, o 11:02

Ja rozumiem bo naruszyłem jego prywatność. Ale nie pomyślałem, że to może komuś zaszkodzić. W sumie to na początku myślałem ze to jakiś amator offroad chciał sprawdzić te chaszcze. Takim nie przeszkadza filmowanie, a raczej są zainteresowani czy można filmować jak jadą przez jakiś ciekawy teren. Ale po tym co powiedział to tak mi się wydaje że koleś szukał miejsca żeby śmieci wyrzucić i mu mocno przeszkodziłem. W tamtej okolicy jest mnóstwo śmieci powyrzucanych od telewizorów przez komputery na samochodach w kawałkach skończywszy. Masakra. Na szczęście czasem okolice patroluje hexacopter.

Następnym razem powiem ze jestem ze straży obywatelskiej i patroluje teren. :).

Jeszcze raz cała akcja z opisem:
[youtu_be]http://youtu.be/kywT6z_p2OI[/youtu_be]
Na pierwszym filmie gość zjechał z trasy na pole i podjechał do mnie. Może chciał sprawdzić co robię. Potem nic nie mówiąc kręcił i pojechał nad rzeczkę. Potem pojechał wzdłuż rzeczki w lewo. Teraz kojarzę że mógł tam szukać miejsca do wywalenia śmieci, ale stwierdził, że za blisko drogi. Dojechał do mostu i zawrócił czego już nie ma na filmie. Pojechał w drugą stronę wzdłuż rzeki a ja na kolejnym pakiecie za nim i resztę widać na filmie:
[youtu_be]http://youtu.be/Z_gaqYcXOgk[/youtu_be]
Od razu za nim poleciałem. A jak mnie zobaczył to zawrócił i przyjechał prosto do mnie.

Na filmach widać jak bardzo pole przy starym cmentarzu jest rozjeżdżone przez samochody.
Latam głównie FPV Hexa DJI550, DX6i
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 18 gru 2014, o 11:15

pa0l0 pisze:Na filmach widać jak bardzo pole przy starym cmentarzu jest rozjeżdżone przez samochody.

Znam rolnika do którego należy to pole, amator off-roadu pewnie zostanie objęty szczególną troską żeby nie zrobił sobie krzywdy po spotkaniu z oszalałym zającem C330, albo którymś z jego kolegów :mrgreen:

Obrazek
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 18 gru 2014, o 18:22



Czy ja dobrze widzę w końcówce filmu że ten wózek nie ma tablic z przodu?
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 16004
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1693 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 18 gru 2014, o 18:32

tez na to zwrocilem uwage bo staralem sie numer wypatrzec... :/
Awatar użytkownika
Bartekgazior
Domownik forum...
Posty: 255
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Warszawa- Bielany
Podziękował: 22 razy
Podziękowano: 24 razy

Postautor: Bartekgazior » 18 gru 2014, o 18:44

Faktycznie z przodu numerów brak. Z tego co piszecie i co widać na filmie, to prawie na pewno nie był amator offroadu, tylko "polaczek- cwaniaczek" jakich niestety wielu w naszym kraju. Z przodu brak tablicy, bo fotoradarów unika ;)
Mam znajomego, który jeździł trochę w terenie i po pierwsze, samochód był bardziej przystosowany do terenu (podniesiony, inne opony o wyższym profilu) no i oczywiście na zabawę w terenie nie zabierał sterty klamotów z domu, chyba że sprzęt do wyciągania z błota (podnośniki, pasy, etc.).
Taką łajzę od razu zgłaszać na policję lub do straży miejskiej/ gminnej. Bo potem człowiek idzie na spacer do lasu albo na grzyby i ogląda i wącha ten cały syf. A w grzybach rtęć i inne metale ciężkie z rozbitych kineskopów, itd...
Pozdrawiam, Bartek
Raptor 50 Titan FBL, HK 450 Pro FBL. Samoloty nitro i elektro.
Awatar użytkownika
rawro
Elita forum...
Posty: 563
Rejestracja: 06-10-2014
Lokalizacja: Pruszków
Podziękował: 13 razy
Podziękowano: 15 razy

Postautor: rawro » 18 gru 2014, o 20:16

on ma tablice przednią :) co wy ludziska :)
widać ją na końcu za przednią szybą :) mozna wykminic numery z lepszej rozdzielczości filmu :)

5:59 widać coś jak WZ 487AH ???
T-Rex 450 pro
T-rex 450 long 360 świecąca choinka
WL V977
Akrobaty: Redbull edge 540 mini, Multiplex Gemini :)
Combaty: Yak 3
Ciężkie: Twin Star 2
Drony : DJI SPARK ----- odlotowa zabawa
Awatar użytkownika
wojtekr
Administrator
Posty: 8008
Rejestracja: 22-01-2013
Lokalizacja: W-wa
Podziękował: 299 razy
Podziękowano: 458 razy
Kontaktowanie:

Postautor: wojtekr » 18 gru 2014, o 23:31

sokoli wzrok :thumb:
Helikoptery
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 16004
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1693 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 19 gru 2014, o 08:54

No to co... Robimy zgloszenie?
Trzeba sie liczyc z wzywaniem i przesluchiwaniem w charakterze swiadkow...
Gownojad sie wszystkiego wyprze, jednoznacznie bezsprzecznych dowodow brak, wiec sprawa zostanie umorzona, ale ... postraszyc gnoja nie zaszkodzi, zeby po pierwsze wiedzial, ze jest scierwem (bo moze nie wie) a po drugie, zeby wiedzial, ze nie jest bezkarny.

Jak to mówią "Cameras don't lie" :twisted:
Awatar użytkownika
pa0l0
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 53
Rejestracja: 19-07-2010
Lokalizacja: Warszawa - Ursus
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 9 razy

Postautor: pa0l0 » 19 gru 2014, o 09:36

Nie róbcie żadnego zgłoszenia, albo będę musiał zlikwidować konto Youtube.
Jestem przekonany że nic nie wskóramy a do mnie się przyczepią.

Nie dawno kolega zgłosił na policję film na którym sąsiad wymusza na nim pierwszeństwo na skrzyżowaniu i jeszcze przeklina z samochodu przez okno. Kolega wysłał film bo sąsiad robił to wielokrotnie uważając, że skrzyżowanie z drogą wewnętrzną jest równorzędne. Policja po obejrzeniu filmu stwierdziła że kolega stworzył zagrożenie w ruchu lądowym bo przed skrzyżowaniem przyśpieszył i może dostać karę 5000 PLN i zabrane prawko na rok. Skończyło się na mandacie 500 PLN za przyśpieszenie przed skrzyżowaniem blać, a kolega był taki zesramy całą akcja, że przyjął zadowolony ze tylko tyle. Dodam jeszcze, że sąsiad który wymusił pierwszeństwo do tej pory nie stawił się w komendzie i nic nie dostał. Może się przedawni.
Ja już blać nic na Policje nie wyślę w tym kraju bezprawia. Nie ufam Policji.
Latam głównie FPV Hexa DJI550, DX6i
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 19 gru 2014, o 10:11

Nienie, proponuję żadnej policji narazie, po prostu nie mają podstaw do interwencji. Natomiast mam już segregator pełen stop klatek, który dostanie pod choinkę zaprzyjaźniony właściciel pola. Rzecz napewno rozejdzie się po oklicy i niechaj regulski duszek ma w swej opiece tego, kto jeździ podobną furą
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
Don Mirson
Ja tu tylko sprzątam
Posty: 19691
Rejestracja: 11-05-2010
Lokalizacja: Wawa
Podziękował: 1768 razy
Podziękowano: 918 razy

Postautor: Don Mirson » 19 gru 2014, o 10:15

No i trzeba dodać - niezgłoszony lot w strefie.
Może to głupie, ale chyba nie warto. Czasami lepiej głupkowi odpuścić niż z głupkiem się szarpać. Co ugramy nawet jak wygramy? Tyle, że już tam nikt nie polata i tak mając w świadomości, że każdy głupek ma głupków kolegów... Chyba nie ma sensu...
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 16004
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1693 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 19 gru 2014, o 10:16

hmm ... Uwaga, bedzie dlugi EOT.

No wlasnie... I przez to ze wszyscy sraja po gaciach bo "gdzies ktos kiedys cos "... to potem tak jest...
To byla lekka prowokacja z mojej strony- przyznaje.

Oczywiscie Paolo, ze nikt nie zrobi zgloszenia.
Ty jestes autorem filmu i tak naprawde tylko Ty mozesz je zrobic, zeby to mialo jakikolwiek sens.
Ja moge zostac wezwany na przesluchanie w charakterze swiadka i co powiem? Ze widzialem film, ktory widzialy juz dziesiatki osob i Policja tez. Moje zeznania nic nie wniosa, podobnie jak zeznania wszystkich tu obecnych.

Swoja droga, jesli tak sie boisz, to skasuj czym predzej ten film z YT (chociaz teraz to juz i tak po ptokach - co raz trafi do internetu - zostaje tam na zawsze, a przekonal sie o tym m.in. Pan Kamil Durczok, ktorego "upie*&^olny stol jutub do dzis pamieta).

A co do Twojego kolegi, to nie wdzialem filmu, ale jesli faktycznie przyspieszyl to sorry zorro Policja miala racje. Co innego jest jak ktos zlamie przepis, a co innego jak ktos inny celowo stwarza zagrozenie zeby tego łamiacego "nauczyc".
Chcesz uczyc - wstap do Policji!
Nie? To morda w kubel i rob swoje! Jako kierowca masz PRZEDE WSZYSTKIM obowiazek dbac o bezpieczenstwo. Jesli widzisz, ze ktos lamie przepis to dostosuj sie do tego i postepuj tak, zeby zminimalizowac ryzyko wypadku.
Celowe przyspieszanie z pewnoscia do takich zachowan nie nalezy.

Poza tym ... mowisz ze chodzilo o sasiada...
Czy Twoj Kolega i Sasiad odkryli juz ze istnieje cos takiego jak rozmowa?
No nie ma co, film i zgloszenie na Policje - super sposob na rozwiazywanie miedzysasiedzkich sprzeczek o pierwszenstwo na osiedlowym skrzyzowaniu.

To jak takiego inaczej nauczyc, ze Policja nie do tego sluzy?
Jak inaczej jak nie przez postraszenie kara ktora byc moze da do myslenia??

...
Da do myslenia? Da. Na pewno... Tylko myslenie tez nie w ten sposob co trzeba, bo "postraszony" woli tak jak Ty, przyjac zalozenie, ze nie mozna ufac Policji, tudziez zapiec sie w postanowieniu ze juz nigdy nie zlogsi nic na Policje.
Do glowy nie przyjdzie nikomu szukac winnego po swojej stronie... bo trzebaby sie przyznac do bledu...
A to ... trudne, nie?




EDIT: Dodam jeszcze tylko, ze nie upieram sie ze mam racje i nie mam zamiaru nikogo atakowac. Moze moj post tak troche wyglada, ale przepraszam, naprawde nie to jest moim zamiarem.
Chce tylko pokazac... troche inne spojrzenie na sprawe. Do przemyslenia.
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 19 gru 2014, o 10:34

Pomijając już aspekty formalno-prawne, jegomość w tym samochodzie to być może odosobniony, jednostkowy wybryk przypadkowo namierzony. Narazie "wykroczeniem" jest chamówa względem Pawła oraz jazda po po polu, cała reszta to domysły. Nawet tych przewożonych klamotów nie da się udowodnić bez zeznań Pawła. Jestem raczej pewien że miejscowi załatwią rzecz między sobą, jeden ciul w pseudoterenówce nie jest wart więcej uwagi.
Co innego gdybyśmy rozpętali wojnę gangów nadeptując na odcisk myśliwym... :grin2: hmm, to ile w końcu mamy dywizjonów? starczy nam amunicji do wiosny?
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
pa0l0
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 53
Rejestracja: 19-07-2010
Lokalizacja: Warszawa - Ursus
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 9 razy

Postautor: pa0l0 » 19 gru 2014, o 10:35

aikus pisze:hmm ... Uwaga, bedzie dlugi EOT.

No wlasnie... I przez to ze wszyscy sraja po gaciach bo "gdzies ktos kiedys cos "... to potem tak jest...
To byla lekka prowokacja z mojej strony- przyznaje.

Oczywiscie Paolo, ze nikt nie zrobi zgloszenia.
Ty jestes autorem filmu i tak naprawde tylko Ty mozesz je zrobic, zeby to mialo jakikolwiek sens.
Ja moge zostac wezwany na przesluchanie w charakterze swiadka i co powiem? Ze widzialem film, ktory widzialy juz dziesiatki osob i Policja tez. Moje zeznania nic nie wniosa, podobnie jak zeznania wszystkich tu obecnych.

Swoja droga, jesli tak sie boisz, to skasuj czym predzej ten film z YT (chociaz teraz to juz i tak po ptokach - co raz trafi do internetu - zostaje tam na zawsze, a przekonal sie o tym m.in. Pan Kamil Durczok, ktorego "upie*&^olny stol jutub do dzis pamieta).

A co do Twojego kolegi, to nie wdzialem filmu, ale jesli faktycznie przyspieszyl to sorry zorro Policja miala racje. Co innego jest jak ktos zlamie przepis, a co innego jak ktos inny celowo stwarza zagrozenie zeby tego łamiacego "nauczyc".
Chcesz uczyc - wstap do Policji!
Nie? To morda w kubel i rob swoje! Jako kierowca masz PRZEDE WSZYSTKIM obowiazek dbac o bezpieczenstwo. Jesli widzisz, ze ktos lamie przepis to dostosuj sie do tego i postepuj tak, zeby zminimalizowac ryzyko wypadku.
Celowe przyspieszanie z pewnoscia do takich zachowan nie nalezy.


Nie napisałem, ze zdarzenie kolegi było na osiedlowej drodze przy prędkości max 30 km/h a przyśpieszał przed skrzyżowaniem bo tam są progi i właśnie jeden minął wiec przyśpieszał. Jednak policja nie interesowała się za bardzo wymuszającym pierwszeństwom, tylko zastraszeniem kolegi.

aikus pisze:Poza tym ... mowisz ze chodzilo o sasiada...
Czy Twoj Kolega i Sasiad odkryli juz ze istnieje cos takiego jak rozmowa?
No nie ma co, film i zgloszenie na Policje - super sposob na rozwiazywanie miedzysasiedzkich sprzeczek o pierwszenstwo na osiedlowym skrzyzowaniu.

To jak takiego inaczej nauczyc, ze Policja nie do tego sluzy?
Jak inaczej jak nie przez postraszenie kara ktora byc moze da do myslenia??

...
Da do myslenia? Da. Na pewno... Tylko myslenie tez nie w ten sposob co trzeba, bo "postraszony" woli tak jak Ty, przyjac zalozenie, ze nie mozna ufac Policji, tudziez zapiec sie w postanowieniu ze juz nigdy nie zlogsi nic na Policje.
Do glowy nie przyjdzie nikomu szukac winnego po swojej stronie... bo trzebaby sie przyznac do bledu...
A to ... trudne, nie?


Próby rozmowy z sąsiadem zawsze kończyły się przekleństwami i groźbami ze strony sąsiada. Na filmie też przeklinał i groził przez okno samochodu.

aikus pisze:EDIT: Dodam jeszcze tylko, ze nie upieram sie ze mam racje i nie mam zamiaru nikogo atakowac. Moze moj post tak troche wyglada, ale przepraszam, naprawde nie to jest moim zamiarem.
Chce tylko pokazac... troche inne spojrzenie na sprawe. Do przemyslenia.


Doceniam twój punkt widzenia. Lubie jak ktoś ma własne zdanie.

Napiszę jeszcze że ja jako fan filmowania i posiadacz kamerki w samochodzie doradziłem koledze wysłanie filmu na policje po tym jak opowiadał mi co wyczynia sąsiad. Teraz bardzo tego żałuję. Wierzyłem że Policja w takich sprawach pomorze. Miałem pozytywny kontakt z policją kiedy okradli mi samochód. Jednak po tej akcji kolegi moja opinia o policji legła w gruzach i wiem ze jak wyślę do nich film, to przetrzepią go dokładnie żeby mieć też coś na mnie. wtedy mogą na mnie wpływać i z tej pozycji siły rozpatrywać całą sprawę.

Jak znajdą film na Youtube to trudno, ale sam go im nie wyślę, bo będę na celowniku.
Latam głównie FPV Hexa DJI550, DX6i
Awatar użytkownika
pa0l0
Zaczyna się rozkręcać...
Posty: 53
Rejestracja: 19-07-2010
Lokalizacja: Warszawa - Ursus
Podziękował: 1 raz
Podziękowano: 9 razy

Postautor: pa0l0 » 19 gru 2014, o 10:38

Ale widzę tu wielką przydatność dronów do patrolowania okolicy. Policja w to inwestuje i dobrze. W chwile mogę namierzyć śmieciarza na polu i mieć dowody. W lasach leśniczy też używają dron do namierzania kłusowników i śmieciarzy. Może zostanę leśniczym :P.
Latam głównie FPV Hexa DJI550, DX6i
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 16004
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1693 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 19 gru 2014, o 10:46

Dzieki Paolo za zrozumienie i konstruktywne podejscie do mojej wypowiedzi.
Jeszcze raz przepraszam za forme...
:piwo2:

Wspolczuje doswiadczen i rozumiem Twoja postawe w zwiazku z nimi.


A co do lesniczych, patrolowania z powietrza i tak dalej, to tez bede pierwszym ochotnikiem jakby sie w tym robota znalazla.
Nawet sie specjalnie w tym celu FPV zainteresuje :thumb:

Z lesniczymi i mysliwymi poki co zyjemy jak najbardizej w zgodzie, bo i niby czemu mialoby byc inaczej...
;)
Awatar użytkownika
Artja
Garage Manager
Posty: 5055
Rejestracja: 21-10-2013
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 271 razy
Podziękowano: 474 razy

Postautor: Artja » 19 gru 2014, o 10:56

Nie mam jeszcze w pełni funkcjonalnego drona, ale już wiem jak zagospodaruję wolne kanały w radiu :D
Zamiast bez sensu robić atak kamikadze, albo zrzucać bomby, będę z wysokiego pułapu zrzucał pojemniki po czekoladowych jajkach niespodziankach których mam całe worki. W środku karteczka: "UŚMIECHNIJ SIĘ I POSPRZĄTAJ TEN SYF. JESTEŚ W UKRYTEJ KAMERZE :)"
Zadziała?
Pozdrawiam,
Jacek
Awatar użytkownika
aikus
Jaskiniowiec
Posty: 16004
Rejestracja: 29-09-2014
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1693 razy
Podziękowano: 1003 razy

Postautor: aikus » 19 gru 2014, o 11:08

GENIALNY POMYSL:D:D
Tylko, zeby te jajka tez posprzatal, a to w koncu nie jego syf...
Juz chyba lepiej same karteczki - taki syf jest stosunkowo nie grozny... Papier znika po kilku deszczach...
Awatar użytkownika
bejo
Elita forum...
Posty: 1280
Rejestracja: 09-06-2013
Podziękował: 15 razy
Podziękowano: 39 razy

Postautor: bejo » 29 gru 2014, o 15:19

https://www.youtube.com/watch?v=MRh9vPYHY6M

Helik przy 250km /h uderza w ziemię . Z aku zaczyna wydobywać się dym . Na szczęście heli był ubezpieczony . Bo tak 3000 Eurusów poszło by się czesać .

Wróć do „Filmy i Foty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości